ЛЕЛЕ ЛУЃЕ ШТО НАПРАВИВМЕ!! (по втор пат)

Што е подобро од една меѓународна титула? Две! Нашите момци повторно успеаа да издвојат победа на меѓународниот еспорт шампионат, IESF WEC 14. По долга битка низ плејоф фазата, нашите момци повторно успеаа да го веат македонското знаме како шампиони во CS:GO.

Нашите легенди,
Дамјан “kyxsan” Стоилковски
Јане “aidKiT” Апостолоски
Александар “CacaNito” Ќулукоски
Даниел “dan1” Глигоров и
Павле “stYleEeZ” Стојановски

заслужено добија место на првенството преку нивната победа во европските квалификации и со тоа добија директно место на меѓународното првенство. Нивната европска победа ги пласираше директно во плејоф фазата каде што се соочија со Индонезија, Тим IESF, Аргентина, Германија и Монголија. Иако претрпија пораз против Тим IESF, што ги спушти во долната половина, успеаа да се вратат во финалето каде што се соочија со Монголија, и со резултат од 3-1 успеаа да ја осигураат шампионската титула. За оваа титула се бореа 36 држави.

Во ова првенство, Македонија се натпреваруваше и во Dota 2 и еFootball™, но за жал нивниот пат не траеше долго. Сепак голем аплауз за истрајноста и посветеноста на Давид “Dgarevski21” Гаревски во eFootball™, и Александар “Kanao” Ивановски, Горазд “Gogo” Мамуровски, Ристе “Risk” Нелоски, Стефан “KralotBulo” Станојковски и Игор “Stojkov” Стојков во Dota 2. Гаревски успеа да се пробие низ групната фаза, но претрпи пораз против Саудиска Арабија, кој што го оневозможи да премине во плејоф фазата, додека нашите доташи беа покорени од страна на Тајланд во плејоф. 

Во секој случај, ова досега е најголемата македонска репрезентација на меѓународниот шампионат WEC, и се надеваме дека догодина истиот ќе биде поголем и ќе донесе повеќе победи.

Во текот на овој шампионат најмногу победи беа издвоени од страна на домаќините Индонезија во Dota 2, eFootball™ и Mobile Legends: Bang Bang. Другите победи ги осигураа Пакистан во Tekken 7, Казахстан во PubG и Полска во Female CS:GO.

И како за крај,

ЛЕЛЕ ЛУЃЕ ШТО НАПРАВИВМЕ!! (по втор пат)

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Golden Axe, класичната аркадна и конзолна игра од SEGA, добива своја ТВ серија на Comedy Central. Новото анимирано шоу ќе има 10 епизоди.

Актерската екипа за Golden Axe ги вклучува Метју Рис, Дени Пуди, Лијам Мекинтајр, Лиза Гилрој и Карл Тарт. Во шоуто ќе бидат Мајк Мекмахан од Solar Opposites и Џо Чендлер од American Dead извршен продуцент на серијата. Претседателот и извршен директор на SEGA Sammy, Харуки Сатоми, SEGA Corp COO и претседателот Шуџи Уцуми и Тору Накахара, исто така, ќе помогнат во извршниот продуцент на шоуто.

“In a hilarious and loving homage to Sega’s 1989 video game series, Golden Axe follows veteran warriors Ax Battler, Tyris Flare and Gilius Thunderhead as they once again battle to save Yuria from the evil giant Death Adder who just won’t seem to stay dead. Fortunately, this time they have the inexperienced and underprepared Hampton Squib on their side.

As far as the characters go, Rhys will voice Gilius Thunderhead, a battle dwarf with “poor hygiene and a chip on his shoulder.” Pudi voices Hampton Squib, “a naive, inexperienced first time adventurer who has dreamt of questing his entire life.

Gilroy plays Tyris Flare, a battle sorceress who is “deadly in a fight and even deadlier with her sharp wit.” McIntyre plays Ax Battler, a barbarian warrior who abides by a code of honor while also having a “sweet golden retriever demeanor.

Официјалната дескрипција на серијата