Хорор играта IMMORTALITY е новиот наслов од креаторот на Her Story и Telling Tales која што доаѓа ова лето

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Indie девелоперот Sam Barlow кој што е познат по неговите неконвенционални FMV хитови Her Story и Telling Tales, го претстави својот нов проект кој ќе биде многу сличен на тоа што е познат до сега.

IMMORTALITY е нов интерактивен FMV хорор, порано беше познат како “Project Ambrosio” (Code Name), кој бил во креација од Barlow во соработка со Half mermaid Productions. Тоа е вознемирувачко достигнување кое треба да ја раскаже приказната за измислената актерка ‘Marissi Marcel’ и нејзините три филма (Ambrosio од 1968, Minsky од 1970 и Two of Everything од 1999) кои што никогаш не ја виделе светлината на денот.

Со копање низ архивата и материјалите, зад сцената, на споменатите филмови играчите ќе треба да ја состават приказната за секој од филмовите и да откријат што се случило со Мариса на крајот. Овој сегмент од играта ќе биде сличен на оној од претходните дела на Sam Barlow. Освен што интеракцијата со секој од филмовите ќе биде многу подетална и интерактивна бидејќи сега ќе може да се забави или паузира видеото и директно да се лика на една од точките од интерес на екранот. На тој начин подетално да се занимавате со вашето истражување.

Во развојот на ова остварување се вклучени неколку познати сценаристи од филмската и ТВ сецна, а најпознати меѓу нив се Allan Scott (Queen’s Gambit, Don’t Look Now), потоа Amelia Gray (Mr. Robot и Maniac) и на крај Barry Gifford (Wild at Hearth и Lost Highway).

IMMORTALITY ќе излезе за PC и за XBOX Series S/X во текот на ова лето. На излегување ќе биде и дел од XBOX Game Pass. Се планираат и верзии за другите платформи како Playstation 4/5 и Nintendo Switch, но ќе бидат објавени подоцна.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.