Halo Infinite Сезона 3 е одложена до март 2023 и фановите се многу Разочарани за Една Голема Загуба

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

343 Industries ја сподели својот најнов Road Map за развој и тоа не е добра вест за премногу фанови на Halo!

Најголемата вест е дека следната сезона на играта е одложена за март 2023 година. Тоа е измачувачко долго време за чекање. За контекст, Battlefield 2042, кој беше објавен приближно во исто време и исто така имаше одложувања, е исто така во 2-та сезона, а следната сезона е планирана за крајот на оваа година.

Лошите вести не завршуваат тука, бидејќи локалната соработка со поделен екран сега е целосно откажана. „Со цел да го подобриме и забрзаме тековниот развој на Live Service, и подобро да одговориме на повратните информации од играчите и ажурирањата за квалитетот на животот, ги прераспределивме ресурсите на студиото и повеќе не работиме на локалната кампања со поделен екран на кооперативност“, се вели во придружбата на 343. видео за развој.

Се чини дека 343 се свесни колку долго чекаат играчите, па како застој, развивачот објавува „Зимско ажурирање“ во ноември. Ажурирањето ќе содржи две нови мапи: Detachment и Argyle, нов режим на игра, како и подобрувања во квалитетот на животот. Но, најголемите карактеристики што доаѓаат со ажурирањето е додавањето на режимот Forge и онлајн соработката на кампањата.

Режимот Forge ќе се појави како бета верзија, додека кампањата онлајн соработка ќе биде пуштена во продажба како целосно развиен режим по неколку месеци затворено бета тестирање. Што се однесува до 3-та сезона, очекувајте да видите нови мапи на Arena и Big Team Battle, ново оружје, нови начини на игра и секако нова Battle Pass. Сепак, се чувствува дека е премногу доцна. Во октомври, ќе се појави мошне очекуваниот Call of Duty: Modern Warfare 2 на Activision, како и Overwatch 2 на Blizzard.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!