Ghostrunner II со нов фантастичен трејлер

Поминаа повеќе од две години откако беше најавена Ghostrunner II, па благодарение на тоа играта се прикажа за време на денешниот PlayStation Showcase заедно со нов тизер. Иако беа откриени малку нови информации, тизерот покажа колку играта изгледа како подобрување во однос на нејзиниот претходник. Кога играта беше првпат најавена, развивачот 505 Games откри дека ќе има буџет двојно повеќе од првата игра. Гледајќи го новиот трејлер, лесно е да се види каде отидоа тие пари!

Додека прватт Ghostrunner главно се фокусираше на акционото платформирање во прво лице, продолжението ќе воведе сегменти СО МОТОРИ, кои изгледаат прилично интензивно! Се разбира, трејлерот содржи и многу борби што ја направи првата игра толку популарна. Оригиналниот Ghostrunner беше достапен на повеќе платформи, а ќе биде и продолжението. И покрај неговото место во PlayStation Showcase, Ghostrunner II првично беше најавена за PlayStation 5, Xbox Series X|S и PC.

За оние кои не се запознаени со Ghostrunner, оригиналната игра ги стави играчите во улогата на Jack, суперчовек кој служеше како дел од полициските сили познати како Ghostrunners. Играта се одвива во сајберпанк амбиент и можеме да видиме дека продолжението ќе продолжи таму каде што застана оригиналот. Додека постапките на Џек во играта се чинеше дека доведоа до негов пад, херојот се најде себеси вратен во епилогот. За жал, две години по објавувањето на играта, сè уште не се откриени многу солидни информации за Ghostrunner II, и сè уште немаме идеја кога всушност ќе биде објавена. Се надеваме дека тоа ќе се промени по денешниот трејлер, но љубителите на првиот натпревар ќе треба само да почекаат и да видат!

МАРКЕТИНГ

About The Author

Штотуку беше објавено дека Саудиска Арабија ќе стане земјата каде што ќе се прават Олимписките Игри во Е-Спорт од 2025 година. Ова значајно откритие доаѓа по 12-годишниот договор потпишан меѓу IOC и Саудиската федерација за Е-Спорти. Во моментов, Светското првенство за е-спорт се одржува во Ријад, но Олимписките игри за еспорти ќе бидат нешто сосема друго.

Ова е резултат на соработката меѓу Томас Бах, претседателот на IOC, и HRH Prince Abdulaziz, министер за спорт во Саудиска Арабија.

Пишување историја

IOC имаа идеја за воведување на е-спорт на Олимписките игри, но зошто да го направите тоа кога можете да создадете сосема нов настан фокусиран на уникатната, дигитална индустрија?

Во изјавата за LinkedIn, Ралф Рајхерт, извршен директор на Фондацијата за Светски куп за еспорти, изјави:

Репрезентациите и гордоста сè уште се недоволно развиени во е-спортот, но сигурен сум дека ова ќе се промени со текот на времето. Ова е голем чекор за спортот, не толку за краткорочното влијание, туку за долгорочната перспектива.

Со оваа огромна зделка ќе се одржат првите олимписки еспортски игри во Саудиска Арабија следната година. Зборувајќи за партнерството, Томас Бах од IOC се осврна на некои клучни грижи во врска со поставувањето: „Со партнерството со саудискиот NOC, ние исто така обезбедивме почитување на олимписките вредности, особено во однос на насловите на играта на програмата, промоција на родовата еднаквост и ангажман со младата публика, која го прифаќа е-спортот“.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!