Diablo 2 Resurrected Remastered Cinematics се тука и тие се неверојатни

Early access BETA за Diablo 2: Resurrected започнува кон крајот на оваа недела и ја вклучува сосема новата кинематика на играта. Но, не треба да чекате за да ги гледате, бидејќи развивачот Blizzard пред време го објави кинематиката Act I an Act 2 – и тие изгледаат неверојатно.

Тие покажуваат огромно подобрување во однос на кинематиката што можеби ја паметите од 2000 година. Светлосните и другите атмосферски ефекти навистина блескаат, а нивото на детали кај моделите на ликови е импресивно. Можете да ги гледате кинематиките на Act I и Act 2 во видеото подолу:

Бета за ран пристап на Diablo II започнува на 13 август за луѓето кои однапред ја нарачале играта, додека секој може да скокне преку отворената бета верзија што започнува на 20 август. За повеќе, проверете ја анализата на GameSpot за бета тестовите Diablo II и што е достапно во нив. Забележете дека бета тестот не е достапен на Nintendo Switch, иако целосната игра ќе биде објавена на конзолата на Nintendo.

Diablo II: Resurrected официјално стартува на 23 септември. Неодамна дознавме дека TCP/IP мултиплеер нема да биде поддржан во бета или во последната игра поради „потенцијални безбедносни ризици“.

Матичната компанија Activision Blizzard моментално е тужена од државата Калифорнија поради тврдењата за нејзината култура на „фрат момче“ и дискриминација и вознемирување на жените. Специфично Blizzard беше во центарот на тврдењата, и штотуку имаше промени во управувањето. Ален Брак се повлече од функцијата, а должноста ја преземаа Џен Онеал и Мајк Ибара

МАРКЕТИНГ

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!