Девелоперите на Until Dawn ја прикажаа својата нова игра – The Quarry

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Деелоперите Supermassive Games и паблишерот 2K Games ја прикажаа својата нова хорор игра која што го носи името “The Quarry” од како ја најавија буквално вчера. Во разбој за PC, PS4/5, XBOX Series S/X, новата хорор игра треба да излезе ова лето, а денес го добивме нејзиниот прв официјален трејлер. Од трејлерот може да видиме дека се работи за нешто многу слично на Until Dawn, односно во голема мера е супермасивна хорор игра која што треба да излезе на 10ти јуни 2022 година.

Лето, доцна ноќ, во оддалечените шуми на северниот дел на Њујорк тинејџерските советници од Hackett’s Quarry го имаат логорот за себе за една последна вечер. Тоа значи дека нема деца, нема возрасни и нема правила. Во оваа возбудлива филмска приказна вие ги контролирате судбините на сите девет советници од камот додека нивните забавни панови се расплетуаат во непредвидлива ноќ на ужас. Со одлуки за живот или смрт на секој чекор, изборот што ќе го направите ќе одреди како ќе се одвива приказната.

Синопсисот за The Quarry

Supermassive Games се основани во 2008 година. Британско студио кое што е најпознато по ексклузивата за PS4 “Until Dawn” од 2015 година. Тинејџерска хорор игра сместенаво 90ти години која што до денес се смета за една од најдобрите хорор игри некогаш направени и напишани. Пред Until Dawn да го стави студиото на мапата и светот да ги дознаат повеќе, во голема мера студиото беше зафатено со тоа што работеше на IP-иња за други студија како за LittleBigPlanet. По Until Dawn студиото се фокусираше на создавање сопствен IP. Од 2015 година до сега се уште немаат ништо добро извадено и направено, но можеби еве The Quarry е играта што ќе ги врати на мапа.

Студиото по издавање на Until Dawn издаде уште неколку проекти. Во 2016 година извадија две игри за Playstation VR – Until Dawn: Rush of Blood и Tumble VR. Потоа во 2017 година ја објавија Hidden Agenda која што беше уште една ексклузива за PS4. Во 2018 година се вратија повторно да работат на PSVR игри и ги издадоа The Inpatien и Bravo Team. Овие две игри го означија крајот на ексклузивно работење со Playstation. Оттогаш, се издадени три игри во серијата The Dark Pictures Anthology, кои што служеа како малку враќање за студиото, но се уште не го привлекоа истото внимание како Until Dawn од 2015 година.

Дали сте фанови на Until Dawn и сите проекти на ова студио? Напишете ги вашите одговори во комеантарите, или пишете ни на некои од социјалните мрежи.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.