Омилената игра на Danny Trejo е Animal Crossing: New Horizons

Неодамна, гејмерите го прославуваа Националниот ден на видео игрите, и со тоа се направи кампањата на социјалните мрежи каде што многу брендови ги прашуваа корисниците која е нивната омилена игра на сите времиња. Една неверојатна холивудска ѕвезда се појави во трендот за да ги објави своите чувства, откривајќи наслов што не е репрезент на нервозните и застрашувачки ликови што ги игра на големото платно.

Омилената видео игра на Danny Trejo на сите времиња е Animal Crossing: New Horizons.

Извини, што? Која?!

Дени Трехо не е непознат во светот на игрите. Низ годините се појави во неколку улоги во Far Cry и Call of Duty, а неговата актерска кариера трае повеќе од четириесет години. Излегува дека тој е пристрасен и во играњето игри – 80-годишната ѕвезда откри дека неговата омилена игра на сите времиња е Animal Crossing: New Horizons.

На некои им се чини бизарно што еден од најстрашните актери во Холивуд, кој игра крајно лоши ликови, сака таква симпатична игра.

Ексклузивниот наслов на Nintendo Switch беше објавен во 2020 година на убедливо позитивен прием, при што многу корисници се приклучија на платформата за да создадат посебен живот со животинчиња и полесно да ја пребродат ковид пандемијата. Стана глобална сензација, а играчите ширум светот ја користат слободата на New Horizons за да создадат прекрасни острови за другите да ги истражуваат.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Во неодамнешното финансиско ажурирање, извршниот директор на Ubisoft откри дека компанијата вложила повеќе пари и напор во маркетингот на Star Wars Outlaws од која било друга игра на Ubisoft досега објавена. Тој, исто така, истакна дека компанијата очекува силно лансирање врз основа на „позитивното расположение на заедницата“ што го циркулира проектот.

Сепак, неодамнешното видео за игра што се појави на интернет предизвика негативни повратни информации врз основа на тоа колку „неисполирано“ изгледа играта – и таа се појавува на пазарот за само еден месец.

За Ubisoft скап паркетинг означува успех!

За време на неодамнешниот повик за заработка, Ив Гилемот, долгогодишниот извршен директор на Ubisoft, изјави:

Она што го земаме предвид е силно лансирање на „Star Wars Outlaws“. Тоа е фактот дека е меѓу најочекуваните игри во индустријата оваа година и одразува навистина силно позитивно расположение на заедницата, а исто така и фактот дека доаѓаме со најголемата маркетинг кампања досега за игра на Ubisoft.

Би било интересно да се видат бројките, бидејќи некои наслови на Ubisoft, како што е Watch Dogs од 2014 година, имаа маестрални маркетинг кампањи кои вклучуваа обемни трејлери, CGI, билборди, рекламни спотови и многу повеќе. Некои проценки ги ставаат маркетиншките буџети за насловите на Assassin’s Creed во стотици милиони долари. За споредба, не се чувствувам како „Star Wars Outlaws“ да уживаат во таа плодна маркетинг кампања.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!