Во Assassin’s Creed Valhalla ќе пристигнат оклопи инспирирани од Iron Man и Thanos

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Фановите на Assassin’s Creed Valhalla наскоро можеби ќе можат да ги користат лудите моќи на Thanos и Iron Man, според протечените детали пронајдени во датотеките на играта. Dataminer-от AndyReloads веќе се сними себеси како се шета наоколу како Iron Man во нов оклоп што ви овозможува да ракувате со ласер на градите сличен на сопствениот реактор на Старк.

Дизајнот на оклопот, а особено бојата, очигледно е тема на Iron Man. Но – за среќа – вие всушност не сте Iron Man, а остатокот од дизајнот личи на оние кои предупредуваат од технолошката Isu трка на серијалот.

Во мај, истиот dataminer објави снимка од друг сет на оклоп, Master of Elements, кој му дозволува на корисникот да користи две ракавици во стилот на Infinity Gauntlet. Ubisoft допрва треба да објави сет на оклопи, и не е јасно дали ова се игриво поздравување на Marvel или некаква официјална соработка. Се сеќавам на кросовер од слична марка со Final Fantasy 15 кој беше додаден бесплатно во Assassin’s Creed Origins од Антички Египет, доцна во неговиот живот. Тоа ви овозможува да ракувате со оружје од играта на Square Enix.

Ubisoft треба да објави серија најави за Assassin’s Creed на претстојниот настан Ubisoft Forward на 10 септември.

Таму очекуваме да го погледнеме за прв пат претстојната помала скришна игра Assassin’s Creed сместена во Baghdad, чии детали постојано протекоа. Таа титула, која некогаш беше поставена за крајот на оваа година, наводно сега доаѓа на почетокот на 2023 година. Во меѓувреме, Valhalla конечно ќе го заврши својот огромен распоред за содржини по лансирањето на крајот на оваа година, со конечниот, бесплатен епилог на приказната.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.