Потребни ви се $110.000 за целосно да го надградите вашиот карактер во Diablo Immortal

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Ќе ве чини САМО 88.000 фунти (110.000 долари) за целосно надградба (Upgrade) на вашиот каратер во Diablo Immortal. Тоа е според Bellular News (благодариме, GameRant), кој пресметал дека за целосно максимизирање на карактерот, играчот треба да потроши над 100.000 долари на микротрансакции, бидејќи навидум не е возможно тоа да се направи без да се потрошат вистински пари. Целосниот преглед можете да го погледнете подолу:

Играчите во Diablo Immortal имаат три прогресивни столбови: XP level, equipment level и Legendary Gems. Првите две се прилично стандардна цена во која било игра од типот RPG, но споредувањето на Legendary Gems може да биде скап и сложен процес бидејќи начинот на кој ги добивате е рандомизиран и честопати е исклучително редок… и во моментов, се чини дека F2P играчите воопшто не може да ги заработи.

Понатаму, бидејќи Legendary Gems не се ни загарантиран дроп за оние кои се подготвени да платат за засилувања и не можат да се купат целосно, играчите треба да се борат со шансите да ги отклучат преку Legendary Chests, кои во суштина се Loot Boxes.

“Diablo Immortal will not be available in Belgium or the Netherlands, and will not appear on Battle.net or the Belgian and Netherlands App or Google Play Stores.This is related to the current operating environment for games in those countries. Accordingly, pre-registrations for the game are not accessible in those markets.”

Изјава од вработен во Activison/Blizzard

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.