Marvel’s Spider-Man и Miles Morales Remaster верзии доаѓаат на PC ова лето

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Spider-Man Remastered доаѓа на PC на 12-ти август. Најавена на PlayStation State of Play, суперхеројската авантура на Insomniac претходно беше достапна како ексклузива за конзоли, но ќе дојде на компјутер за прв пат. Дополнително со нејзе ќе дојде и наследникот “Spider-Man: Miles Morales”.

Spider-Man Remastered ги следи игрите како God of War, Horizon Zero Dawn и Days Gone кои што првично беа ексклузиви за PlayStation, но добиваат и добри PC верзии.

PlayStation очекува да заработи 300 милиони долари од игрите на PC оваа година. Спајдермен сигурно ќе помогне да се погоди таа цел!

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.