Cyberpunk платформерот Replaced е одложена поради конфликтот меѓу Русија и Украина

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Прикажана на настанот на Xbox-Bethesda во 2021 година, Replaced е 2,5D Cyberpunk акционен-платформер сместена во алтернативна историја на САД од 1980-тите, нација измачена од корупција, алчност и општ колапс на општеството во по катастрофалниот нуклеарен настан. Како вештачка интелигенција затворена во човечко тело, играчите мора да го истражуваат регионот на Phoenix-City и да научат да се приспособат на човечкиот живот, додека „да почнат да сфаќаат дека сè има своја цена“.

Играта како личи е буквално ремек дело од платформер. Додека се гледа трејлерот се полни душата. Сите си ја чекаме да ја играме брзо, но за жал ќе треба да ја почекаме уште малку подолго. Паблишерот Coatsink најави дека припремата на играта мора да биде одложена бидејќи оваа година нема шанси да се успее да се заврши играта. Поместувањето е од 2022 во 2023та година. Реално оваа војна ако потрае повеќе можеби ни во 2023та година нема да ја видиме играта.

“The Belarusian-based studio working on the game, Sad Cat Studios, has a team of talented developers from Belarus and Ukraine,” the delay message says. “Unfortunately, the continued war in Ukraine has heavily impacted the development of Replaced, as most of the team resides in the neighboring regions.

“The priority for Sad Cat was for the safety of the team and their families. As a result, part of the team has now relocated and work has only recently restarted on Replaced.”

Coatsink

Coatsink и Sad Cat ги „приоритизираат и физичкото и менталното здравје на девелоперите со тоа што не ги принудуваат оригиналните рокови кои биле неочекувано погодени“, и затоа Replaced сега се очекува да излезе во 2023 година.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.