Logan Paul направи гинисов рекорд за најскапата Покемон карта во светот вредна $5,275,000

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Јутјуберот Logan Paul (САД) неодамна ја набави посакуваната картичка PSA од 10 Pikachu Illustrator по рекордно тргување во вредност од 5.275.000 долари (3.862.424 фунти / 4.477.146 евра). Картичката беше купена од Пол во Дубаи на 22 јули 2021 година, соборувајќи го рекордот за најскапа картичка за тргување Покемон продадена на приватна продажба.

За да ја добие картичката Pikachu Illustrator од 10 одделение PSA, Пол разменил картичка PSA Grade 9 Pikachu Illustrator вредна 1.275.000 долари што ја купил од познатиот колекционер на спортски картички Мет Ален во Комо, Италија. Картата со оценка 9 плус 4 милиони била купувачката за PSA 10 Pikachu.

„Илустраторот Пикачу е една од најретките и најпосакуваните покемони картички во светот. Само 39 им беа доделени на победниците на натпреварот за илустрација во 1998 година, а ова беше купување за единствената во светот која е оценета како совршена“. 10.”

Logan Paul

Сепак, самото поседување на картичката не беше доволно Пол – тој реши да ја покаже на една од најголемите сцени во светот. Личноста на социјалните мрежи го имаше своето деби во борење WWE оваа вечер (2 април 2022 година) на WrestleMania 38 на стадионот AT&T во Арлингтон, Тексас, САД. Тој се здружи со The Miz за таг-тим натпревар против Реј и Доминик Мистерио.

Картичката за тргување со Покемон можеше да се види како се ниша од неговиот врат додека влегуваше во арената, влегувајќи покрај Миз. За време на натпреварот, Пол направи неколку импресивни потези за дебитант, вклучително и прскање на жаба и три пријатели (ода на поранешната ѕвезда на WWE, Еди Гереро). Пол, исто така, удри во трчање пауер слем и кршење на вратот од средното јаже, како и правење на дели!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.