Nintendo

Нова Adventure Game со тематика “развод”

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story Веројатно

Прочитај повеќе
PlayStation

Sucker Punch не работат ниту на нова Infamous ниту на нова Sly Cooper игра, работат на нешто целосно ново

Sucker Punch Productions, студиото зад новиот хит Ghost of Tsushima од 2020 година, откри дека не работи на ништо поврзано

Прочитај повеќе
Xbox

Само ако сте достоен можете да ја имате оваа Thor: Love and Thunder XBOX Series X конзола

Microsoft, компанијата што ни донесе крзнени Sonic контролери и конзола Far Cry 6 инспирирана конзола што личеше на бомба, ја

Прочитај повеќе
Игрици

Blizzard ги купи креаторите на Spellbreak Proletariat да работат на World of Warcraft

Вчера, креаторите на Spellbreak, Proletariat, објави блог-пост со детали за иднината на нивниот Spell-Based Battle Royale што беше лансиран пред

Прочитај повеќе
Новости

Новото DLC за Stranger of Paradise – Trials of the Dragon King пристигнува во јули

Новото DLC за Stranger of Paradise: Final Fantasy Origins – Trials of the Dragon King пристигнува на 20ти јули. Trials

Прочитај повеќе
Технологија

AI учи да игра Minecraft со гледање на 40,000 часа YouTube видеа со Video PreTraining (VPT)

Најновата вештачка интелигенција на OpenAI научи да игра Minecraft гледајќи 40.000 часа YouTube видеа. Компанијата, која е специјализирана за вештачка

Прочитај повеќе
Новости

Overwatch 2 целосно ќе ја замени првата Overwatch кога ќе влезе во Early Acess

Во неодамнешниот Reddit AMA (tap за да го видите целосно), тимот на Overwatch 2 од Blizzard Entertainment одговори на прашања

Прочитај повеќе
Игрици

Ubisoft одново ќе ја претстави Skull & Bones следниот месец

Гласините велат дека долгоочекуваната (или не) пиратска игра на Ubisoft, Skull & Bones, ќе биде официјално откриена следниот месец заедно

Прочитај повеќе
Новости

Следната игра на Miyazaki е речиси готова, а наскоро започнува изработката на Elden Ring 2

Во интервју за 4Gamer.net, директорот на Elden Ring и претседател на From Software, Hidetaka Miyazaki, откри некои информации за следниот

Прочитај повеќе
PlayStation Xbox

A Plague Tale: Requiem излегува во октомври + Нов 10 минутен гејмплеј

A Plague Tale: Requiem ќе излезе за PC, PlayStation 5 и Xbox Series X/S на 18 октомври, објави развивачот Asobo

Прочитај повеќе